Ευάγγελος Γκιζελής

Ιδρυτής και Διευθύνων Σύμβουλος, Gizelis Robotics

Ο Ευάγγελος Γκιζελής γεννήθηκε στην Αθήνα στις 13 Σεπτεμβρίου 1975.  Σπούδασε Διοίκηση Επιχειρήσεων στο University of La Verne of California και Εισαγωγή νέων Επιχειρήσεων στην βιομηχανία στο Harvard University. Ομιλεί Αγγλικά και Γαλλικά.  Είναι Διευθύνων Σύμβουλος της ΓΚΙΖΕΛΗΣ Α.Ε. και Founder & CEO της GIZELIS ROBOTICS A.B.E.E. H GIZELIS ROBOTICS (www.grobotics.eu) αποτελεί σήμερα τον μεγαλύτερο integrator συστημάτων ρομποτικής και εφαρμογών αυτοματισμού υψηλής τεχνολογίας στη χώρα μας, που απευθύνεται στην παγκόσμια βιομηχανία και αγορά.  Ο Ευάγγελος Γκιζελής, είναι  Μέλος στο ΔΣ  του Συνδέσμου Βιομηχανιών Στερεάς Ελλάδας (ΣΒΣΕ), στο  ΔΣ της Ελληνικής Ένωσης Επιχειρηματιών (ΕΕΝΕ), και στο ΔΣ του Ελληνικού Συνδέσμου Εταιρειών Βιομηχανικής Παραγωγής – ΗΦΑΙΣΤΟΣ, ενώ εκπροσωπεί την Gizelis Robotics στον Σύνδεσμο Βιομηχανιών Αττικής & Πειραιώς (ΣΒΑΠ), στον Σύνδεσμο Βιομηχανιών Θεσσαλίας & Στερεάς  Ελλάδας (ΣΒΘΣΕ), στην Ελληνική Παραγωγή ‐ Συμβούλιο Βιομηχανιών για την Ανάπτυξη και στον ΣΕΒ σύνδεσμος επιχειρήσεων και βιομηχανιών. Έχει λάβει σημαντικές διακρίσεις και βραβεύσεις στην τεχνολογία και καινοτομία.